Szemléletformáló program iskolánkban

A látássérültek életével ismerkedtek meg alsós tanulóink

A Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesülete szemléletformáló rendhagyó tanórát tartott iskolánk harmadik évfolyamos tanulóinak április 22-én.

A program közel egybeesett a vakvezető kutyák világnapjával, amit   április 24-én ünneplünk. Az egyesület tagjai nagy hangsúlyt fektetnek a tájékoztatásra. A társadalom minden rétegében a látássérült emberek iránti pozitív szemlélet és viszonyulás kialakítására. A foglalkozás során bemutatták, hogy miként közlekednek a vak és gyengén látó emberek.  Megismerkedhettünk a vakvezető kutyák munkájával, valamint a látássérültek által használt hangot jelző, beszélő és tapintható eszközökkel. Ismereteket szereztünk, hogy hogyan kell egy vakvezető kutyával közlekedő látássérült embernek segíteni.

A gyerekek a vakvezető kutyák világnapjára készített rajzokkal és egy jutalomfalatkákból álló adománycsomaggal köszönték meg a foglalkozást.