Várjuk a jelentkezőket a csereprogramba

Iskolánk immár egy évtizede tart szoros barátságot a dortmundi Europaschule tanáraival és tanulóival.

Kapcsolattartásunk egy-egy tanéven belüli cserepartnerségből áll:

Az őszi félévben (általában október elején) a német tanulók érkeznek hozzánk hét napra. Ekkor a szállást, ellátást, a Debrecenbe és Budapestre utaztatást, valamint a programok költségeit a fogadó magyar gyermekek családjai és a két fogadó tanár biztosítják.

A második felében (általában április elején) mi utazunk Dortmundba egy hétre két kísérőtanárral, akik megszervezik az odautazást és tartják a kapcsolatot a német kollégákkal és a tanulók szüleivel. Ekkor a magyar gyerekeknek az oda-visszautazás költségeit és a költőpénzt kell biztosítaniuk. Szállásról és ellátásról a helybéli fogadó diákok és családjaik gondoskodnak. Az ott töltött egy hét alatt a csoport szervezett - és szabad programokon vesz részt, mely tartalmaz többek között iskola-, és stadion-látogatást és kirándulásokat.

A közös program összeállítása és megszervezése a két pedagógus feladata, akik a fogadó szülőket és diákokat szülői értekezlet alkalmával tájékoztatják a részletekről.

 

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy ez a program diákjainknak felejthetetlen élményeket nyújt, hiszen betekintést nyerhetnek egy másik kultúrába, életre szóló barátságot köthetnek, és kipróbálhatják, hogyan boldogulnak az eddig szerzett nyelvtudásukkal egy számukra új helyzetben és hogyan lesznek önállóak egy idegen környezetben.

 

A jelentkezési lapot itt tölthetik le, amelyet 2018. június 04-ig jutassák el Farkasné Pécsi Éva külkapcsolat felelős részére, vagy adják át gyermekük angoltanárának. jelentkezesi_lap.docx

 

Szülői értekezletet június 6-án szerdán 17:00-től a 113-as teremben tartunk az jelentkezőknek ekkor kell befizetni az 10000 HUF előleget is.

 

 

Legutóbbi frissítés: 2022. 06. 09. 12:45