A tudásátadás egyik leghatékonyabb módja a belső továbbképzés, amely kiváló alkalmat ad arra, hogy az azonos szakmában dolgozók megosszák egymással és fiatalabb, kevesebb tapasztalattal rendelkező kollégáikkal az általuk felhalmozott tudást és sokéves tapasztalatot. A gyakorlatorientált, gondolatébresztő előadások és az azt követő workshopok lehetőséget adnak a közös gondolkodásra, új ötletek, módszerek elsajátítására, a szakmai fejlődésre.
Ez a cél vezérelte intézményünk vezetőségét, amikor hagyományteremtő céllal útjára indította az idei programsorozatot, ahol a különböző szakokat tanító kollégák ismertethetik jó gyakorlataikat, kutatási eredményeiket, saját fejlesztésű módszereiket, eszközeiket.
November 7-én 15 órai kezdettel a Kossuth Gyakorló természettudományi munkaközösségének kiskossuthos szakcsoport-vezetője, Bikszády István előadásában hallgathattak meg vezetőtanáraink egy tartalmas előadást „Segédanyag a 60 órás egyéni tanítási gyakorlat elvégzéséhez földrajzból” címmel.
Kollégánk - aki maga is közel húsz éve vezetőtanár - arról beszélt, hogy miként lehet hatékonyan segíteni a tanárjelölteket tanítási gyakorlatuk elvégzése alatt. Bemutatta az általa készített segédanyagot, mely végigvezeti a hallgatókat a tanórák megfigyelésén keresztül a tervezésen át a zárótanításukig tartó úton. A gyakorlati füzetben hospitálási szempontokat, feladatokat ad, segíti a jelöltek reflexivitásának fejlődését, módszereket, kommunikációs technikákat vizsgál, melyek segítségével lehetővé válik egy tanóra komplex elemzése és ez által a pedagógusi kompetenciák változásának előremozdítása.
Köszönjük Bikszády István kollégánknak a tartalmas előadást!