„A mi bolygónk” országos projektpályázat
Az Agóra Tudományos Élményközpont a Föld napja alkalmából „A mi bolygónk” címmel országos projektpályázatot hirdetett. A pályázatra a résztvevők két választható kategóriában – makett vagy ismeretterjesztő plakát készítésével – nevezhettek, szabadon választott technikával. A közel 100 pályázó közül iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el a versenyen.
Díjazott tanulók:
Ismeretterjesztő plakát kategória:
- Flórika Levente András (6.c)
Makett kategória:
- Barna Zora (6.c) – egyéni
- Krasznai Laura, Gór Blanka, Nagy Alíz, Somodi Szonja (5.c) – „Ökocsajok” csapat
- Bányai Levente (6.b), Gombos Gréta (6.c), Gombos Petra (6.c), Nagy Luca Lili (6.b) –
„Bolygóvédők” csapat
A makettek újrahasznosított anyagok felhasználásával készültek, ezzel is hangsúlyozva a környezettudatos szemlélet fontosságát. A közös alkotómunka nemcsak a tanulók kreativitását és tudását fejlesztette, hanem közösségi összetartozásukat is erősítette.
Szívből gratulálunk!
Felkészítő tanár: Káli Anna



