Alapadatok

Az intézmény mind a három feladatellátási helyén működik könyvtár.

• Neve: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Könyvtára

Címe

• 4029 Debrecen, Csengő u. 4. sz.,
  • 4024 Debrecen, Kossuth u. 33 sz.,
  • 4026 Debrecen, Arany János tér 1. sz.

Alapítás: 1957.

Személyi és infrastruktúra feltételek

• Feladatellátási helyenként 1-1 főfoglalkozású könyvtáros-tanár
  • A könyvtár alapterülete: 50 m2
  • Az állomány nagysága: 16 000 könyvtári egység.

Fenntartás

• Az iskolai könyvtár fenntartásáról és fejlesztéséről az iskolát fenntartó Debreceni Egyetem az iskola költségvetésében gondoskodik. Az iskolai könyvtár működését az intézményvezető ellenőrzi, és –a nevelőtestület javaslatainak meghallgatásával –irányítja. A működési rend kialakításában a diákönkormányzatnak véleményezési joga van.

A könyvtári állomány elhelyezése

• Az állomány szabadpolcos rendszerben került elhelyezésre. Az ismeretközlő művek az ETO-rend, a szépirodalom a szerzői betűrend alapján található meg.

A könyvtár feladatai

• Az iskolai könyvtár az oktató-nevelő munka eszköztára, az intézmény informatikai és szellemi bázisa.
  • Kettős funkciót tölt be: oktatást és a tanárképzést segítő feladatokat is ellát.
  • Gyűjtőköre igazodik az iskolában oktatott műveltségi területek követelményrendszeréhez és az intézmény tevékenységének egészéhez.
  • A gyűjtemény és az erre épülő szolgáltatások biztosítják a tanítás-tanulás folyamatában jelentkező szaktanári/gyakorló tanári és tanulói igények teljesíthetőségét, a könyvtár-pedagógiai program megvalósíthatóságát.

Szolgáltatások

• Kölcsönzés (tanulóknak csak könyv)
  • Könyvtárhasználati és könyvtári szakórák
  • Könyvtári rendezvények