Honismeretből jeles
Kiváló kiskossuthos eredmények születtek az országos versenyen. Frissítve.
Tartalmas szórakozás: demedia.hu
A tesztidőszakot követően immár normál üzemben működik a demedia.hu internetes magazin oldal, melyet a Debreceni Egyetem rádiója, az FM90 Campus Rádió az év elején hozott létre. A weboldal tartalmának jelentős része az egyetemről szól.
Szenátus: személyi döntések
Az oktatási rektorhelyettesi, valamint az egyetem több köznevelési intézményének magasabb vezetői állására kiírt pályázatról szavazott április 20-ai ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa.
Kancellári interjú a Trend FM-en
Bács Zoltán kancellár A nap vendége című műsorban nyilatkozott a Trend FM rádió keddi adásában. A professzor a modellváltással megnyíló lehetőségekről, az egyetem teljesítményéről, a tavalyi rekord egyetemi költségvetésről, az iparral való együttműködésben rejlő további lehetőségekről beszélt.
31 már
Bács Zoltán: a modellváltással többre lehetünk képesek
A modellváltás kapcsán az M5 csatorna vendége volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja. Az egyetemi vezető szerint a változásból csak profitálhat az intézmény, hiszen olyan piaci szerepvállalás és innovációs fejlődés előtt áll az egyetem, amelyre eddig kevésbé volt lehetőség.
29 már
Ismét online ülésezett a Szenátus
Díszdoktori és professor emeritusi címek adományozásáról döntött március 25-ei elektronikus szavazásán a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület az agrárinnovációért és képzésfejlesztésértfelelős rektorhelyettesi beosztás betöltéséről is szavazott.
29 már
Új otthon épül a gyógyszerészkarnak
A gyártást, kutatást és oktatást egyedülálló módon ötvöző komplexumba költözhet a tervek szerint 2023-ban a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara. A Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a GYTK új épülete a DE Vezér utcai Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkjában épül fel.
15 már
Nyitott kapuk - 2021. március 16-április 27.
Indul a Kiskossuth Nyitott kapuk programsorozata.
09 már
Sokoldalúak a kiskossuthos diákok
Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny
08 már
Orosz nyelv online
Online órán vettek részt az oroszul tanuló kiskossuthosok.