22 júl
A tavalyi szünet után újra megnyitotta kapuit a Campus Fesztivál. A program négy napja alatt 14 színpadon, 200 előadó lép fel a Nagyerdőn. Az idei fesztiválon is külön helyszínen mutatkozik be az egyetem. Az intézmény a kezdetektől szorosan kötődik a fesztiválhoz - hangsúlyozta Bács Zoltán kancellár
22 júl
Az innovációról Palkovics Lászlóval
Az innováció, a kutatás elősegítése és a Debreceni Egyetem közeljövőben várható fejlesztése kerül szóba azon a pódiumbeszélgetésen, melyet többek között Palkovics László miniszter és Ascsillán Endre GE-alelnök részvételével tartanak a Campus Fesztivál Egyetem tér rendezvényhelyszínén.
21 júl
Egységes onkoradiológiai ellátás
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
19 júl
Kosárlabda
Nyári táborokban ügyesednek az ifjú kosarasok.
13 júl
Korszakalkotó agrárkutató
A debreceni agrárképzés iskolateremtő professor emeritusát, Nagy Jánost köszöntötte 70. születésnapja alkalmából az egyetem vezetése, akadémikusok, pályatársai, barátai. A nemzetközi hírű agrárkutató tovább folytatja munkáját a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
07 júl
Nyári ügyelet
Nyári vezetői ügyeleti beosztás.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
Meghatározó szerep a agráriumban
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodási Karának szakemberei aktív szereplői a régió most induló jelentős agrárberuházásainak. Újfehértón letették a Szabolcsi Alma Centrum alapkövét, Hajdúnánáson a juhágazat új korszakáról egyeztettek a gazdákkal.
Szenátus: modellváltás előtt
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
Ballagás 2021
Búcsúzunk a nyolcadikosainktól.