Kihelyezett kuratóriumi ülések
A Debreceni Egyetem valamennyi karára ellátogat az elkövetkezendő hetekben az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma és az egyetem vezetése. Szeptember utolsó hetében a GTK-n, a MÉK-en, a nyíregyházi EK-n és az NK-n tartottak kihelyezett kuratóriumi ülést.
Olimpikon nevét kapta a lovarda
Ákos Ajtony díjugrató nevét viseli keddtől a Debreceni Egyetem Kartács utcai fedett lovardája. A Debreceni Lovasakadémián a névadó ünnepség keretében emléktáblát avattak a többszörös magyar bajnok emlékére.
Egyetemi modellváltás: történelmi jelentőségű állomás
A vonatkozó törvény (2021. évi CIII. A felsőoktatási intézmények versenyképes működését elősegítő szabályokról) elfogadását követően aláírták a Debreceni Egyetem 2044-ig szóló keretmegállapodását és 2026 végéig szóló felsőoktatási közfeladat-finanszírozási szerződését.