'56-ra emlékeztünk

2021, november 2 - 18:45

Az ünnepi program október 22-én, reggel kezdődött Kálmánchelyi-Papp Hajnalka igazgató-helyettes asszony ünnepi beszédével, amit az iskolarádió közvetített a tanulóifjúságnak.

Ezután évfolyamonként folytatódott a megemlékezés. A hatodik osztályos diákok tanáraik vezetésével megkoszorúzták az 1956-os hősök emlékművét a Kossuth utcán. A koszorúzás előtt Kopjári István szaktanár röviden ismertette a forradalom debreceni hőseinek történetét, majd az osztályok képviselői elhelyezték a koszorút az emlékmű talapzatán.

Rövid főhajtás után, mellyel a forradalom mártírjai előtt tisztelegtünk, visszatértek az osztályok a tantermekben, ahol korabeli visszaemlékezések megismerésével ért véget a program. A fényképeket Nagy Balázsné tanárnő készítette.