Tanítók (1-2. osztály)

DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
Központi telefonszám
Cím
4024 Debrecen, Kossuth utca 33.
Emelet, ajtó
1. emelet, 128

Tóth-Szilágyi Krisztina

tanító
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, DE Oktatási-Nevelési Intézmények, DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
Központi telefonszám
Cím
4024 Debrecen, Kossuth utca 33.
Emelet, ajtó
1. emelet, 128 (tanári)
Leírás

2001-ben végeztem Debrecenben a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolán tanító szakon, magyar műveltségi területen. A diplomám megszerzése után 5 évig az „Aranyban” tanítottam. Majd 10 évig a DE KK Gyermekhaematológiai-onkológiai Tanszékén voltam kórházpedagógus. 2018 februárjától a „Kiskossuthban” dolgozom. Jelenleg magyar, rajz, etika tantárgyakat tanítok 1-2. évfolyamon. 2009-ben elsők közt vettem részt Boldizsár Ildikó meseterápiás képzésén. Ettől az évtől „Gyógyító mese” néven szakkört tartok az osztályomnak, melynek célja az érzelmi intelligencia és az emocionális kompetencia fejlesztése. Számomra a munkám egyben hivatás is. Fontosnak tartom, hogy tanítványaim örömmel jöjjenek az iskolába, mely szinte a második otthonuk. Hiszek benne, hogy az együtt töltött idő számukra is meghatározó lesz az életük során. Éppen ezért minden eszközzel megpróbálom megteremteni az ehhez szükséges szeretetteljes légkört.