Angolszász ünnepek a Kiskossuthban

Iskolánk ebben a tanévben is meghirdette az immár hagyománnyá vált „Angolszász ünnepek” című megyei, angol nyelvi versenyét, melyre – nagy örömünkre -- ezúttal is számos iskolából érkeztek 7-8. osztályos diákok.

A versenyre április 18-án került sor, témaként idén a Függetlenség napja, a brit karácsonyi szokások és hagyományok, valamint II. Erzsébet királynő születésnapja szolgáltak.

Az alaposan felkészült háromfős csapatok különböző helyszíneken és feladattípusokban küzdöttek a legjobb helyezésekért: olvasott és hallott szöveget értelmeztek és dolgoztak fel, kvíz-kérdésekre válaszoltak, a verseny leglátványosabb elemében pedig saját készítésű diasorozatukat mutatták be angol nyelven, kiváló jelmezekkel, ötletekkel, és kellékekkel. Galéria.

A verseny helyezettjei az alábbi csapatok lettek:

1. helyezés: Ibolya Utcai Általános Iskola csapata

2. helyezés: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Arany János téri feladatellátási hely csapata

3. helyezés: Svetits Általános Iskola csapata

Szívből gratulálunk a helyezetteknek, valamint minden egyes résztvevő diáknak és felkészítő tanáraiknak!

Köszönjük a kellemes hangulatú délutánt mindenkinek!

Rendezvényünket a Helen Doron English debreceni nyelviskola támogatta, nagyon köszönjük nekik a szép ajándékokat, felajánlásokat!