KÁNYA

A KÁNYA (Kossuth Általános Nyelvi Alapítvány)
a Szülői Munkaközösség kezdeményezésére a tantestület és az iskolavezetés támogatásával jött létre 1991-ben

Székhelye

Az alapítvány célja

Az alapítvány az 1997. évi CLVI. törvény 26. paragrafus c) pontjában felsorolt tevékenységek közül az alábbi közhasznú tevékenységeket végzi

• nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
  • kulturális tevékenység.

Ezen tevékenységek megvalósítására célja a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolájába járó gyermekek nyelvi képzésének támogatása az alábbi módokon

• Nyelvgyakorlás céljából nyelvterületre való kiutazás, cserekapcsolatok támogatása, viszontfogadás szervezésének segítése.
  • Anyanyelvi tanárok foglalkoztatásának támogatása.
  • Az iskola által szervezett, nyelvtanuláshoz, országismerethez kapcsolódó hazai programok (házi versenyek, iskolák közötti nyelvi versenyek, az adott nyelvterülethez kapcsolódó kiemelkedő ünnepek, szokások megismertetése anyanyelvi vezetéssel klubdélutánok keretében, nyári nyelvtanfolyamok, nyelvi táborok) feltételeinek biztosítása.
  • Tankönyvek és oktatási segédeszközök (gyermekmagazinok, irodalmi olvasmányok, szakmai folyóiratok, szak- és kézikönyvek, szótárak, audio- és videokazetták, fénymásoláshoz szükséges anyagok, számítógépes nyelvoktató programok, tantermi berendezések és eszközök) beszerzésének segítése.

Az alapítvány támogatása

• Átutalással: UniCredit Bank 10918001 – 00000100 – 03640000
  • Készpénz befizetéssel az iskola igazgatóságánál
  • A személyi jövedelemadó 1 %-nak a felajánlásával
    • Adószám: 19125572-1-09

Amennyiben az alapítvánnyal kapcsolatban bármilyen további kérdése lenne, örömmel állunk rendelkezésére személyesen vagy a +36 52 518 615-ös, +36 52 518 616-os telefonszámokon.

Frissítés dátuma: 2017.07.19.